Americká náboženská pravice nemá feminismus ráda, viz slavné kázaní tele-evangelisty jménem Pat Robertson na sjezdu Republikánské strany 1992.

Pat Robertson wrote:
Feminismus navádí ženy, aby opustily své manžele, zabily své děti, praktikovaly čarodějnictví, zničily kapitalismus a staly se lesbičkami.

Pokud kliknete na jméno tohoto vtipného muže, tak najdete článek Pravicový kazatel a levicová boží vůle. Bůh jasně a neomylně zjevil evangelikální TV-hvězdě Patu Robertsonovi, kdo bude příštím prezidentem. Pak přišla studená sprcha, protože Nejvyšší šel do sebe a doleva. Feministky to nemají nikde lehké, budiž jim aspoň země lehká. Podívejme se na některé parodie na webu, které ovšem mají velmi vážné pozadí. První skeč paroduje vlny znásilňování v Indii, kde vládne tvrdá patriarchální kultura.


Počet znásilnění stoupl ve velkých indických městech za posledních 5 let o 125 %, protože ženy se nyní méně bojí tento zločin nahlásit policii. Další klip paroduje známé CD nazvané Blurred Lines od Robina Thickeho, český odkaz zde. Song podporuje kulturu znásilňování a byl zakázán na mnoha univerzitách ve Velké Británii. Feministky natočily vtipný videoklip naruby (ten původní najdete zde).


Na muže to prý nepůsobí nejlépe, ale co se dá dělat. Alespoň, že při natáčení nikdo z nich nezahynul, jak praví úvodní upozornění. Další feministický klip ukazuje podvodnou reklamu velkých firem, která pod pseudo-zdravotními hesly propaguje své výrobky. Zde platí, že se máte krmit jogurtem Danone a na antikoncepci můžete klidně zapomenout.


Další klip se týká současné politické situace v USA, kdy část natvrdlých pravicových a fundamentalistických falokratů jako Todd Akin během volební kampaně 2012 prohlásila, že znásilněná žena neotěhotní, protože si to prý její tělo nějak zařídí. Známá herečka Tina Fey vystoupila při otevření Center for Reproductive Rights s hezkou parodií na toto politické a rasistické téma.


Poslední klip feministek je hezký, protože vzdává úctu galantním mužům. Vyšel jako reakce na známý případ kolektivního znásilnění v září 2012 na střední škole ve Steubenville. Spolužáci znásilnili opilou spolužačku a svůj "hrdinský čin" dali na sociální sítě.


Ale třeba by to mohlo vypadat i takto, zvlášť na Silvestra by to bylo vhodné.