Francouzské nezávislé ekonomické fórum zveřejnilo vtipný přehled etap, kterými současné vlády směřují ke krachu. Článek se jmenuje Les 9 étapes d’un gouvernement désespéré a jeho celkové schéma máte zde, ale trochu upravené na naše poměry.Fakticky jde o naprogramovanou autodestrukci současného nesmyslného systému a finančního trhu. Projděme si jednotlivé kroky.

1. etapa: Země se dostala do finančních potíží
V této etapě se vláda snaží kreativním účetnictvím na řecký nebo Kalouskův způsob ukázat, že si všichni žijeme jako modré straky v Praze. Masy dostanou porci povinného optimismu přes oligarchy ovládanou telku a média. Vše běží, jak má. Nic se neděje, a pokud ano, tak máme holt nepřátele a závistivce, kteří nám nepřejí kapitalistické budovatelské úspěchy a zářné zítřky.

2. etapa: Vlna regulací, inflace, manipulace s daněmi, nástup policejního státu a odposlechů
Ze státního se krade nejsnadněji a o to lépe, když vládnete bez trestu a bez odpovědnosti. A někdo tu zlodějnu zaplatit musí, viz skryté formy zdanění normálních obyvatel. Velké firmy naopak neplatí nic. A tak se např. normálnímu Novákovi omezí možnost nákupu zlata a dalších cenných kovů. Ať si koupí Kalouskovy dluhopisy.

3. etapa: Kontrola kapitálu
Stříhání ovcí jde přes banky, kde se pro chudý lid zavede striktní kontrola kont a pohybu kapitálu. A pro ty úplně chudé se udělá S-karta kontrolovaná korporacemi za naše daně. Velké firmy naopak masivně vyvážejí své zisky do daňových rájů. Těch se kontrola netýká, neb jsou samy státem.

4. etapa: Konfiskace bohatství
Nejlepší způsob je devalvovat měnu a nastartovat inflaci, viz poslední kroky ČNB (Morbus ignorantia bojovníků za nezávislost ČNB). Pak ani nevíte, že vás někdo okradl. A korporátní média vám řeknou, že je to pro vaše dobro, skrze neviditelnou ruku trhu.

5. etapa: Vykrást důchody v nezávislých fondech a kampeličkách jejich zestátněním a privatizací
To jde od velké krize 1930 pořád stejně. Stát či banky seberou lidem jejich celoživotní úspory a místo nim jim dají obligační papírky. Viz Rok 2013 aneb Světová bankovní politika a ožebračení obyvatel.

6. etapa: Kontrola mezd a oběživa
Je potřeba zrušit volně obíhající peníze, protože ty nemohou kontrolovat stát ani banky, je to do jisté míry nezávislá cenina. Lidem přece stačí platební karta napojená na banku. Jak to dopadne, o tom náš článek o krachu kyperských bank (Kypr: krach státu v reálu).

7. etapa: Kontrola pohybu obyvatel
Týká se hlavně možnosti investovat pro ty, kteří ještě nějaké volné peníze mají. Vymezí se země, které jsou "teroristické" či jinak nepřátelské a tam se zakáže přístup kapitálu.

8. etapa: Jsme před krachem, tak obyvatelstvo zabavíme lokálními válkami a všeobecným strachem, třeba z "terorismu"
Viz naše heslo "válka čtvrtého typu", tam je vše. A současné analýzy o Ukrajině a Sýrii.

9. etapa: Končíme a zavíráme
Demokracie nefunguje, vůdci zmizeli i s kufry zlata do daňových rájů a do předem připravených skrýší a vil u moře, ožebračení lidé jsou v ulicích a hledají vůdce.