Připomeňme historii jednoho z nejbrutálnějších jednorázových útoků na civilisty z války na Donbase. Fakta bereme z Nové republiky, článek zde.

Nová republika wrote:

Připomeňme, že 13. ledna 2015 vedle blokpostu (kontrolního stanoviště) Bugas u města Volnovacha na území kontrolovaném ukrajinskou armádou, byl během ostřelování zničen linkový autobus. Na místě zahynulo 10 lidí, 18 lidí bylo zraněno. Později v nemocnici zemřeli další dva z nich. Kyjev prakticky okamžitě po neštěstí obvinil domobranu Nového Ruska, že autobus ostřelovala z východního směru. Ani nevyčkali výsledků vyšetřování.
Pozorovatelé OBSE, kteří u Volnovachy zkoumali kráter po výbuchu, který zničil autobus a v něm zabil 12 cestujících, dospěli k závěru, že střely byly vystřeleny ze severo-severo-východního směru (tedy z ukrajinských pozic).
„Představitelé zvláštní monitorovací mise OBSE provedli detailní vyšetřování s tím, že prozkoumali 5 kráterů po explozích, ke kterým došlo v průběhu incidentu. Provedli komplexní analýzu dvou odlišných kráterů po výbuchu, včetně toho, který se nacházel 10 metrů od autobusu. Podle monitorovací mise všechny zkoumané krátery vznikly v důsledku dopadu raket vypálených ze severo-severo-východu,“ - píše se ve zprávě pozorovatelské mise z 17. ledna t.r. zveřejněné na internetových stránkách OBSE.


Kdo vystřelil, a co vlastně? Podívejte se na toto video A. Šarije, který dostal nahrávku vozu jedoucího za autobusem. Jsou to ruské kamery neustále zapnuté ve vozech, aby bylo možno věrohodně dokumentovat nehody.


Klíčový je moment 0:23 až 0:47, kde vidíte výbuch hned u okraje silnice. Tento jeden či dva výbuchy zabily v autobuse 10 lidí, 18 lidí bylo zraněno. Ukrajinci pak oficiálně ukázali vnitřek autobusu i s mrtvolami, protože z útoku obvinili opolčence. Následující záběry nejsou pro slabé nervy, ani pro děti.


Co je klíčové, jsou momenty 1:08, kde vidíte varovné značky označující pole protipěchotních min Claymore, viz obrázek v anotaci. Tady máte zvětšeninu tohoto varování.Další klíč k útoku je na konci, na 2:40. Tam vidíte ukrajinského vojáka nesoucího v ruce zmíněnou minu Claymore. Klíčový důkaz je podle nás na záběrech druhé strany autobusu kolem 2:02, které ukropové zapomněli vystříhat. Tady je výřez strany otočené směrem k výbuchu.To jsou typické průstřely protipěchotní miny ze vzdálenosti kolem 3 metrů. Pro ilustraci se podívejte na toto video.


Od záběru 1:25 vidíte test na maketě auta podobného autobusu u Volnovachy, vzdálenost výbuchu miny natočené směrem k autobusu je 2-3 metry. Co je klíčové: tyto miny lze odpálit i na dálku.Nyní se podívejte na oba výřezy a udělejte si svůj závěr sami. Tak se dělá informační válka.

A ještě k letu MH-17. Onen slavný článek v britském Daily Mail, 18 July 2014 o raketě BUK dal redakci podle citovaného článku "Dr Igor Sutyagin, Research Fellow in Russian Studies from the Royal United Services Institute". Je dobré se podívat na jeho životní historii, třeba na wikipedii. Byl to špión USA v Rusku, vyměněný za cenu 1:10, takže asi za to Američanům doopravdy stál. Už lhal v případě použití sarinu v Sýrii a nyní pracuje jako "nezávislý expert" pro britské noviny.

A podívejte se na datum vydání článku, který měl za úkol formovat veřejné mínění. Letadlo sestřeleno 17.07. 2014, článek vyšel druhý den 18.07. A to už všechno bezvadně znala vševědoucí média od oficiálního agenta USA, který zde vystupuje jako nestranný expert. Kdo rychle dává, dvakrát dává, ale pak nemůže ubrat. Kdyby to nebylo k pláči, tak je to naprosto k smíchu. A ty britské korporátky (i s Čulíkovými BL) jakbysmet.