Člen zastupitelstva městské části Brno Bystrc za Bystrčáky Viktor Lošťák a bývalá náměstkyně brněnského primátora Klára Liptáková, členka KDU-ČSL jsou hosty Debatního klubu s cílem pokusit se předestřít divákům pohled na komunální politiku.


Brno má takřka 400 tisíc obyvatel a i díky své rozloze je druhým největším městem v České republice. Je také městem s velkým rozpočtem, o kterém rozhodují někteří lidé zvolení v komunálních volbách a to může být, a asi i je, neuraligickým bodem všech vztahů, které ne vždy mají něco společného s politikou, ale spíše se zájmy určitých osob a skupin, někdy zaštítěných politickými stranami. Komunální politika je tak i jakýmsi předpolím politiky realizované celostátně, protože do vysokých politických - mocenských pater se konec konců derou ti, kteří uspěli v komunální politice. Nezapomeňme také na ty, kteří se z vysoké politiky vracejí zpět do komunální a ujímají se nejrůznějších funkcí, ale to je na jinou debatu.

Naši hosté budou hledat odpovědi na otázky, jak se má chovat komunální politik, co reprezentuje a jaké by měl volit prostředky k dosažení cílů, které měl v rámci volební kampaně v podobě proklamativních hesel. Co má dělat politik, pokud je vystavený zásadní názorové konfrontaci a zda má trvat na svých funkcích a pozicích nebo je má být schopen opustit a hledat jiné cesty k uplatnění svých představ toho, co považuje za správné a prospěšné pro sebe, své voliče a ostatní obyvatele města Brna.

Více debat najdete v Debatním klubu


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!