V roce 2014 jsme psali, že demokracie skončila nástupem Babiše k moci. Tehdy jsme byli asi první z nezávislých webů, který psal v této souvislosti o vzniku korporátního fašismu. Proto doufám, že nás snad nikdo nebude obviňovat, že přejeme tomuto systému. Klíčové články jsou tyto:

Je nám líto, ale k Babišovi jsme všechno podstatné napsali na e-republice v letech 2014-17. Teď už k tomu není co dodat. Snad jen to, že nedovtipové mávají na Letné na placených demonstracích. Ale to měli dělat v roce 2014, kdy jsme pomocí legálních voleb přešli od vytunelované stranické demokracie k přímé vládě miliardářů. Ale tohoto typu vlády se mávátka na zaplacené Letné zbavit nechtějí, takže de facto provádějí placený pohřeb české demokracie.

Kde je zakopán korporátně-fašistický pes

Babiš je manipulovaný politik, jako všichni čeští mafiáni, kteří díky Klausově privatizaci a příslušným podvodům dostali proti podpisu miliardové majetky, které původně patřily státu. Takže nyní máme v zemi oligarchii, které se skládá přibližně ze tří skupin. Ta nejslušnější skupina jsou legální zloději typu Babiše, který spravuje stát jako svůj Agrofert. A to je v daných poměrech korporátního fašismu to nejlepší, co nás mohlo potkat. Jenže zisky má Babiš uloženy na Západě, s ním také trvale obchoduje, a určitě je závislý na cash-flow a investičních půjčkách západních bank a tak dále. Takže jedno procento korporátního fašismu sídlící v cizině má Babiše v hrsti jako každého jiného miliardáře. Proto je také vyšetřovaný Bruselem, když bylo třeba jej přitlačit ke zdi. To bylo v době, kdy začal koketovat s lídry vzpurné Visegrádské čtyřky vedené Maďarskem. A jak jsme psali, nikdo nevyšetřuje daňový podvod českých miliardářů se státními dluhopisy, protože to by museli zavřít všechny české miliardáře, kteří to dělali. Přitom je to černé na bílém, kdo a jak s těmi podnikovými dluhopisy manipuloval a převedl je do osobního vlastnictví. Takže Babiš je vydíratelný a ví to. A nyní, po mávátkových akcích, je to hodně vidět.

Druhá skupina jsou nastrčení bílí koně velkých nadnárodních korporací, které sem přišly loupit, pardon, investovat. K tomu si vybraly bývalé veksláky, pasáky a podobně tržně orientované jedince, kteří šli do divokých privatizací a podvodů stylem ruských oligarchů. Jak je známo, vyšlo jim to, nikdy nebyli potrestáni. Klaus zbytek těchto lupičů amnestoval. Dnes jsou z nich úctyhodní miliardáři, kterým se klaní jimi koupený mainstream. Pokud tito grázlové platí mávátkové hnutí společně s neziskovkami, pak bůh s námi a zlé pryč. Podívejte se na starší články o privatizaci českého zdravotnictví, kdy nás měly s pomocí US- ambasády zhltnout americké zdravotnické pojišťovny. Velmi dobře si pamatuji, jak malá hrstka lidí v nezávislých médiích a poslanců kolem Ludvíka Hovorky tehdy zabránila rozkradení českého zdravotního systému. Tito lidé jsou placení agenti korporací, nemají vlast, pouze peníze na černých kontech v daňových rájích, kde jsou pod kontrolou amerických bank. O svědomí přišli už za komunismu a čekat, že se jim vrátilo v epoše neoliberálních loupeží, je dětinská naivita.

Tito škůdci státu nejsou přímo v politice, ale mají zaplacené politiky. Takže stylem amerického filmu Kmotr zvednou telefon a dávají příkazy. Je jasné, že do jejich firemního telefonu chodí podobné příkazy ze zahraničí. Pochopitelně, že do jejich repertoáru patří podpora barevných revolucí typu ukrajinského Majdanu, nákup prodělečných a krachujících korporátních novin typu bývalého slušného média Le Monde a podobně. Tito lidé tvoří páteř transatlantického deep-state jednoho korporátního promile. Takže je jasné, že tito agenti jednoho promile nemají vlast, jen bankovní konto. Hezky to vystihl ruský tvít ke Dni vojenského námořnictva v Rusku. Hodnota dvaceti luxusních lodí ruských oligarchů převyšuje cenu všech bojových plavidel postavených pro ruské námořní síly v tomto desetiletí. Komentátor na ruském twitteru k tomu napsal: „Koneckonců každý ruský oligarcha mohl namísto svojí jachty postavit válečnou loď, dodat ji flotile a bránit námořní hranice naší vlasti. Jenže oligarchové vlast nemají.“ Tak to je i u nás.

Třetí skupina jsou přímí ruští nebo američtí agenti, kteří mají úctyhodný ksicht bývalých nebo současných politiků a jejich výkřiky jsou komentovány i nezávislými médii. Nakradli stejně jako druhá skupina. Ale jsou buď bytostnými politickými zvířaty, nebo k tomuto úkolu být posilovnou demokracie je pověřila příslušná velmoc. Jsou vydíratelní podobně jako první a druhá skupina, protože mají nakradeno zde a uloženo v západních bankách, a navíc mají podepsanou spolupráci. Na Západě mohou jedním zvednutím telefonu o všechno přijít, pokud se bude vyšetřovat nějaká jejich nezákonná činnost. Psát, že jsou to zloději a lháři, to je mlácení prázdné slámy. Spojené státy ukradly zlato a bankovní aktiva dokonce celým státům, například Venezuele a Íránu. Myslet si, že se zastaví před nějakým neoliberálním čimelíkem z Česka, nebo že se legálně nezbaví svého agenta, pokud nemaká pro jejich zájmy, to je dost směšná pozice a tito lidé to dobře vědí. Proto dělají to, co mají dělat a co dělat musí.

Řízený rozpad státu

Miliardář Babiš se nepřímo podílí na rozpadu státu: Svou nečinností danou jeho vydíratelností. Jistěže nám prozatím zachránil svou příslovečnou pilností a pracovitostí holý život a holou mzdu danou posledními zbytky socialistického zdravotnictví a důchodového pojištění. Borci ze druhé a třetí skupiny by to už dávno rozkradli přes prodejné politiky. Dnes bychom na tom byli stejně, jako dnes Řekové (Řecko vstoupilo do fáze politických vražd), nebo Ukrajina, nebo občané americké kolonie jménem Portoriko. Klikněte si na klíčová slova k těmto zemím. Jenže problém je v tom, že druhá a třetí skupina zlodějů a lhářů potřebuje na rozdíl od Babiše řídit stát skutečně jako svůj podnik, a to bez voleb a bez námi placené politické divize Agrofertu jménem ANO. Pak jsme v modelu vlády on-line jako Krysař z Hamelnu, nebo Orwellův totalitní loutkář zvaný Velký bratr. Nikým nevolená skupina korporátních fašistů z deep state inscenuje politické divadlo za naše daně a pro cizí zájmy. A pro deep state jsou lokální války v zastoupení a rozvracení celých států prakticky denní chleba.

Varianta přímého korporátního fašismu provozovaného skrze zahraniční loutkaře z ranku jednoho promile je pro mne osobně naprosto nepřijatelná. Kromě demokracie (o kterou jsem už přišel), přijdu ještě o poslední zbytky sociálního státu a skončím jako řecký příslušník střední vrstvy alias současný žebrák u popelnice. Viz článek Nedostatek státu zabíjí (2012). A v bleděmodrém proti ideologickému lhaní jimi placených médií jsou jasně dané důvody, Proč korporace potřebují stát. A za sebe pravím, že nehodlám zachraňovat svým důchodem šílené EU- a US-dluhopisy, které budou mít po Velkém pátku na neoliberální burze cenu záchodového papíru, včetně dluhového dolaru. A ČNB už to za moje peníze provozuje, viz článek Banksterské praktiky současné ČNB. Protože mám pud sebezáchovy stejně jako neoliberální žraloci, tak musím něco dělat, aby mne nesežrali zaživa.

Pro mne jako chudého občana (ale ne pro miliardáře Babiše), to znamená, že se musím snažit zachránit alespoň tuto korporátně-fašistickou podobu české demokracie, aby nesklouzla na samé dno. Pak tu budou vládnout agenti cizího deep state pomocí nastrčených mávátek na ulici, které budou programovat neziskovky placené z mých daní. Hloupí liberální kapitalisté v roce 1948 dovolili moskevským a stalinským komunistům jeden ústavně čistý únor. Byl bych nerad, aby se to opakovalo v bledě modrém během současného rozpadu české demokracie, která svou prodejností, hloupostí a neschopností připomíná rok 1947. Jenže tentokrát po nás nejde Moskva, ale globální jedno procento bezohledných a nebetyčně bohatých socio-psychopatů.

Что делать? Найболевшие вопросы нашего движения (V. I. Lenin, 1902)

Sorry pro mladou generaci, ale politická klasika se má citovat podle originálu. Takže, co máme dělat v epoše barevných revolucí inscenovaných miliardáři? Zásadně platí, že máme právo jako občané být informováni o tom, kdo tu dělá placené demonstrace a za jakým účelem. Ne, kdo je nastrčený, aby je dělal, ale kdo je dělá a platí doopravdy a v čím zájmu. A od toho tady jsou placené státní policejní orgány, aby tyto informace zjistily. Pro jednou nemusí BIS fízlovat nás jako "nepřátelské" weby. Ať se konečně státní fízlové za moje daně starají o to, kdo tady představuje skutečnou hrozbu pro ústavní řád v zemi. Nemyslím si, že to jsou lidé mávající na Letné, stejně jako to nebyl kompletní dav shromážděný na Hradě v roce 1948, který po Benešovi požadoval, aby přijal demisi hloupých liberálních ministrů. A pojďme konečně na ten Al-Tanf, protože to je příklad, jak to dělat. V článku Trumpův první státnický čin v úřadě jsem byl skeptický k US-vývoji v Sýrii a napsal jsem toto:

Zkušebním kamenem bude stažení amerických vojáků ze základny Al-Tanf. Zde Pentagon a CIA cvičí asi 4 tis. teroristů a rekrutuje je z 50 tis. uprchlického tábora, který připomíná koncentrační tábor. Kromě americké pomoci a žoldu tam nesmí vstoupit žádná nezávislá humanitární organizace. Celé pásmo Američané prohlásili za vojensky okupovanou zónu. Odtud Američany vycvičení, zpravodajsky a takticky řízení teroristé podnikají systematické útoky směrem na Palmýru a Deir es Zaur. Důvod západní podpory teroristů je stejně jednoduchý jako Hitlerova totální válka nařízená po prohrané válce na východní frontě. Když Západ nezničil Asada, tak zničí infrastrukturu a města v Sýrii. Po vyhladovění a rozbití státu má být Asad zničen povstáním, protože země je zničena minimálně na jednu generaci. To je konečný smysl barevných revolucí, které se v Libyi a v Sýrii ukázaly celé demokratické kráse.


A nyní přišla oficiální odpověď od Pentagonu, protože je tlačil ruský Sputnik. Skandály v tomto lágru a další okolnosti, které nebudu vypisovat, donutily Pentagon, aby částečně odkryl karty. Zde je prohlášení Combined Joint Task Force – Operation Inherent Resolve (CJTF-OIR), které má pod palcem zdejší teroristické skupiny, jež provádějí operace proti syrské armádě. Přitom vydírají uprchlíky v táboře, který mají ve správě, s povolením Američanů, a také zde rekrutují a cvičí povstaleckou skupinu Maghawir al-Thawra. Prohlášení Pentagonu citované 2. srpna zní následovně, zde.

Americká koalice vedená USA v Sýrii potvrdila, že vyškolila stovky protivládních militantů poblíž Al-Tanf, syrského města poblíž hranic s Irákem. "Koaliční partnerské síly v okolí Al-Tanf v Sýrii mají název Maghawir al-Thawra," uvedla ve středu CJTF-OIR. Koalice prohlásila, že skupina bojuje proti Daesh, a dodala: „Budeme i nadále trénovat a radit koaličním silám v okolí Al-Tanf v úsilí o trvalou porážku Daesh, aby byly dosaženy podmínky pro regionální stabilitu.“


Takže ruský Sputnik dosáhl svého. Nyní víme, že USA cvičí demokraty-teroristy v boji proti legální vládě. Proto je jasné, že bez povolení CIA a Pentagonu nikoho do této okupované zóny nepustí, což platí i pro humanitární pomoc, která není schválena USA.

Další příklad je z protivládních demonstrací v Hongkongu, celý článek najdete zde. Jde o otevřený dopis US-ambasadorovi v Hongkongu, který mu poslali novináři z čínských provládních médií. Abychom mu rozuměli, je potřeba se podívat na politický show-byznys prováděný mezinárodně. V roce 2017 se uskutečnil společný projekt televize Seznam.cz a společnosti "Člověk v tísni" s názvem "Hledá se leader". Šlo o normální reality show, kde mimo jiné byl publikován i projekt Mikuláše Mináře "Milion chvilek pro demokracii". Podívejte se na video zveřejněné 10.února 2018 uveřejněno na YouTube (zde). Teď aspoň víme, za kterou neziskovou stáj tento politický aktivista začal závodit. Ale v Hongkongu šli krapet dále a jejich koníci se jmenují Edward Leung Tin-kei a Ray Wong Toi-yeung. V citovaném článku jsou tři klíčové otázky položené ambasadorovi USA v Hongkongu a všechny tři trefují do černého. Budu je parafrázovat: 1) Jak to, že USA nerespektuje ústavně daný pořádek daný specifickým systémem připojení této britské kolonie k Číně po uplynutí koloniální nadvlády? 2) Je pravda, že americké organizace tohoto a tamtoho typu dali aktivistům tolik a tolik peněz k pořádání protivládních demonstrací? 3) Je pravda, že občané Hongkongu Edward Leung Tin-kei a Ray Wong Toi-yeung se sešli dne XY roku 2016 se zástupci amerického konzulátu, viz foto a další detaily?

Takže je jasné, co udělala čínská BIS. Celé roky sledovala toky amerických peněz neziskovkám a jednotlivým osobám, mapovala podezřelé aktivisty, jejich kontakty na US-ambasádu. A pak to vypálila skrze otevřený dopis na ambasádu USA, který poslali normální novináři, a ne čínská BIS. Kauza demonstrací v Hongkongu byla stejně nahodilá a zástupná, jako mávátková akce na Letné. Šlo o to, že Hongkong nemá podepsané extradice v případě zločinů se sousedními státy, dokonce ani ne s Čínou. Kauzu spustila vražda, tuším na Tajwanu, kdy podnikatel zabil svou manželku, přijel do Hongkongu a podle zdejší legislativy nemůže být vydán do rodné země, kde je stíhán pro vraždu. Jistěže je za tím i velmocenský tlak Pekingu, aby umenšil práva bývalé kolonie. Stejně jako je hlavním zájmem deep state mít na Hradě druhou Čaputovou a pro tento účel je třeba tlačit přes ad hoc danou kauzu miliardářského politika Babiše. Ale jak sami vidíte, jsme ve studené válce. Čína a Rusko už o rozvracení země vědí své a dávají si pozor. Nemají demokracii, ale oligarchický systém liberálního typu (Rusko), nebo komunistický kapitalismus (Čína). V obou případech platí, že podpora obyvatel tomuto režimu se trvale pohybuje kolem 60-80 %. O tom se může západním a našim politikům jen zdát. Proto tyto režimy v zájmu svých občanů také jednají proti ústavním hrozbám a mají k tomu přímo všelidový mandát.

Smutný závěr

Opakujme pro nechápavé, či rychle a špatně čtoucí čtenáře, kteří v textu hledají jen potvrzení vlastních názorů; nebo pravý opak, který pak nepříčetně napadnou. Nežijeme v demokracii, ale v epoše korporátního fašismu, který prozatímně celkem dobře prosperuje skrze formálně a demokraticky zvolené miliardáře. Protože jsou ale vydíratelní a na státu jim záleží úplně minimálně, tak začal tlak ulice řízené jedním procentem, nebo dokonce jedním promile oligarchů. Tlak na kompletní zrušení demokracie je daný tím, že jako občané jsme svou leností a zbabělostí úmyslně a vědomě vyklidili politickou a veřejnou scénu a nechali ji korporátnímu a neziskovému show-byznysu.

Politický ekosystém funguje po pádu politické moudrosti a svobody pouze v modu přírodní nutnosti řízené iracionálním tlakem animálně a biologicky daného pudu sebezáchovy jednoho procenta. S českou demokracií je to stejné, jako funguje neobdělávané pole po vyhnání Němců v Sudetech. Nejprve je z polistopadového oraného OF pustá politická pastvina daná partajemi (Klaus, modré straky, lidovci, socanský spolek). Pak se na prázdné a neudržované pastvině zkorumpovaných partají usadí miliardářské nálety křovisek v podobě účelově založených stran (ODA, Kalouskovci, ANO atd.). Občané nedělají nic, obecní pastvina s nálety je nezajímá, kdo by se o takové detaily staral, když je to stejně rozkradené. No a na závěr platí, že jedno procento z deep state a petro-rafinérií má rádo virtuální a mediální ekologii s pubertální dívkou v čele. Tak nakonec tu obecní res-publicu zalesní pořádně, aby bývalé demokraticky obdělávané pole tvořilo jejich soukromý revír s honitbou pro vyvolené. Je to celkem logický a zcela pochopitelný postup, jak zničit zbytek nedemokratického státu a převést jej do vlastnictví jednoho promile cizích miliardářů.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!