Mnoho lidí si klade otázky: jaký je plán hlavních plánovačů? Jaký byl plán těch co vtrhli do Afghánistánu? Jaký je plán Izraele s Palestinci? Co zamýšlely USA podporou Majdanu? Co bude s Amerikou až se pustí do horkého konfliktu s Čínou – zemí, na které jsou USA závislé?
Jenže odpovědi jsou zřejmě smutnější než by jeden čekal. Jako opilec či narkoman především myslí na to, kde si opatřit a užít alkohol a drogu, myslí vedení Impéria, kde a jak rozšířit svou moc. Narkoman se soustředí na další dávku, hledá taktiku jak k ní co nejdříve a nejlaciněji přijít, neváhá lhát a nakonec třeba i loupit a vraždit, podobně se vůdce Impéria soustředí jen na další den a pokud něco získá, vzápětí už hledá další krok, další dávku drogy, další dávku moci. Proč do Afghánistánu? Protože můžeme. Afghánistán je dobrý, prakticky nemají protileteckou obranu, můžeme tam shodit hromadu bomb a pořádně na tom vydělat. Pošleme tam potom armádu a ostatní země uvidí, že se nás mají právem bát. Pošleme tím světu vzkaz. Navíc HDP poroste neb výroba zbraní a munice se počítá. A budeme slavit vítězství a to se také počítá. Někdo říká, že pak přijde kocovina, ale na tu budeme myslet až přijde. Nebudeme sundavat kalhoty, když je brod ještě daleko, že? Až přijde, najdeme si jinou oběť. Třeba… Ukrajinu! To je ono. Máme ji rozpracovanou a už nám dozrává. Je čas na pořádnej mejdan. HIMARS, ABRAMS, ATACMS, F16, to se to rýmuje, HDP roste, Evropa nakupuje, objednává a platí, bál je v plném proudu. A co potom? Kdo by se na flámu ptal? Kdo nepaří s námi, paří proti nám. To je jasné.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!