Srpen 05, 2010

Bílý dům vřeští jako podřezávané podsvinče. Zveřejnění afghánských válečných dokumentů na WikiLeaks prý „uvrhlo životy našich vojáků a našich koaličních partnerů do nebezpečí.“ Takový nesmysl. To, co ohrožuje jejich životy, je Obamova válka a zbabělé chování státních loutek „našich partnerů“, kteří slouží jako američtí žoldáci. Pamatujte si, že to byl někdo z americké armády, kdo umožnil únik těchto vojenských dokumentů na WikiLeaks. To znamená, že v samotném srdci impéria se vznítila jiskra vzpoury.

A stalo se tak oprávněně. Zveřejněné tajné dokumenty ukazují, že USA spáchaly četné válečné zločiny a že vláda USA a ozbrojené síly nestoudně lhaly, jenom aby zakryly selhání své vlastní politiky. Taková odhalení chce Washington uchovat v tajnosti.

Kdyby Obamu zajímaly životy našich vojáků, neposlal by je do války, za účelem, který nemůže ospravedlnit. V počátcích svého režimu se Obama přiznal, že neví nic o bojovém poslání v Afghánistánu. Slavnostně prohlašoval, že má v úmyslu zjistit poslání a informovat nás, ale nikdy to neudělal. Poté, co ho vojensko-bezpečnostní komplex, který část válečných zisků přelévá do příspěvků politickým kampaním, přivedl k poslušnosti, Obama jednoduše deklaroval válku za „nezbytnou“. Nikdo ještě dodnes nevysvětlil, proč je válka nezbytná.

Vláda ani nemůže vysvětlit, proč je válka nezbytná, protože pro americký lid nezbytná není. Jakýkoliv nezbytný důvod pro válku je propojen s obohacovním úzkých soukromých zájmových skupin s nejasnými záměry. Pokud by jejich záměry byly deklarovány a soukromé zájmy, kterým slouží, byly identifikovány, je pravděpodobné, že i američtí „ovčané“ by se mohli bouřit.

Obamův režim udělal z války hlavní kšeft Ameriky. Stupňování války v Afghánistánu šlo ruku v ruce s útoky bezpilotních letadel na Pákistán a použitím přidružených sil k vedení válek v Pakistánu a v severní Africe. Spojené státy v současné době provádějí provokativní vojenská cvičení u pobřeží Číny a Severní Koreje a podněcují válku mezi Kolumbií a Venezuelou v Jižní Americe. Bývalý ředitel CIA Michael Hayden 25. července prohlásil, že útok na Írán se zdá být nevyhnutelný.

Tisk a televize jsou v područí, tak proč nám Washington prostě neřekne, že země je ve válce, aniž by se očekávaly potíže s válkou? Pak by se mohli propustit zaměstnanci ze zbrojního průmyslu a vojenské náklady vykázat přímo jako zisk. Mohli bychom se vyhnout válečným zločinům a plýtváním životů našich vojáků.

Americká ekonomika a blaho Američanů jsou právě obětovány tomuto válečnému režimu. Jednotlivé státy jsou na mizině a propouštějí učitele. Dokonce "bohatá" Kalifornie, dříve označována za „sedmou největší ekonomiku na světě“, je přinucena redukovat vydávaní skript a krátit svým státním zaměstnancům mzdy na pouhé minimum.

Doplňkové válečné výdaje se staly rutinní záležitostí, ale rozpočtový schodek se používá k zablokování jakékoliv podpory Američanům, nikoliv však Izraeli. 25. července izraelské noviny Haaretz oznámily, že USA a Izrael podepsaly obchod za mnoho miliard dolarů, v němž Boeing poskytně Izraeli systém protiraketové obrany.

Američané nemohou získat žádnou pomoc z Washingtonu, ale velvyslankyně USA v OSN Susan Rice prohlásila, že o závazku Washingtonu vůči bezpečnosti Izraele „se nebude vyjednávat“. Washingtonský závazek vůči Kalifornii a bezpečnosti amerických občanů je směnitelný. Válečné výdaje jdou až do rozpočtového schodku, a schodek vylučuje jakoukoliv pomoc Američanům.

S tím jak Spojené státy samy ve válkách přicházejí na buben, snížil americký největší věřitel, Čína, americký úvěrový rating. Šéf největší čínské ratingové agentury prohlásil: „Spojené státy nejsou solventní a čelí bankrotu jako národ jednoznačných dlužníků.“

Kronikář impéria Niall-Ferguson varoval, že americká říše by se mohla kdykoliv zhroutit slabostí, kterou si způsobila masivními dluhy, a že toto zhroucení může být blíže, než si dokážeme představit.

Němí, hluší a slepí washingtonští zákonodárci však žvatlají o „dalších třiceti letech války“.

Zdroj: Global Research

Překlad: Clair

Převzato z Outsidermedia