Hnutí Anonymous se rozhodlo dělat dělat světovou politiku pro lidi tam, kde světové vlády dělají politiku pouze pro sebe. Nejprve hacklo vládní weby v Sýrii v momentu, kdy Asad zaútočil na demonstranty v ulicích. Pak následovala stejná výhrůžka v případě amerického koncentráku, nyní již vyhlazovacího typu, na Guantanámu. A nyní byl proveden podobný útok na turecké vládní weby jako odveta za způsob, jímž autoritativní premiér Recep Tayyip Erdogan pohrdá vůlí občanů projevenou na masových demonstracích.

A to jej čeká návrat poražených syrských rebelů do Turecka, které je celou dobu podporovalo a posílalo na syrské území. Tento "dáreček" již přímo v Turecku spáchal několik krvavých atentátů s desítkami mrtvých. A nyní se vrátí ze Sýrie zpět, se všemi zbraněmi a vybaven kanystry nervového plynu sarinu. Není divu, že obyvatelé západní, proevropské části Turecka začali proti podobné politice vehementně protestovat. Anonymous jim pomohli tímto prohlášením.

^Invalid YouTube URL provided


Haknuté byly stránky vlády, prezidenta, provládních médií poplatných Erdoganovi, web istambulské policie a web vládní strany AKP. Hnutí na videu potvrdilo, že byli nuceni zasáhnout poté, co vláda brutálním způsobem, tj. slzným plynem, vodními děly a ozbrojenou policií, zasáhla proti pokojným demonstrantům v různých tureckých městech. Provládní weby byly blokovány mimo jiné i proto, že vláda provedla cenzuru informací, a tím omezila demokratické právo občanů na informaci.

Hnutí prozatím nemá vyhraněný politický charakter. Původní důvod pro demonstraci byl ten, že nenasytní developeři v centru Istambulu pravděpodobně podplatili městskou radu, aby souhlasila se zničením cenného parku v centru města pro obchodní středisko. Následovaly podobné demonstrace v dalších městech, k nimž se nyní připojili se specifickými požadavky i turecké národní odpory.