Všechno odstartovala dáma, kterou vidíte na tomto videu. Senátorka Dianna Feinsteinová zvolená za Demokratickou stranu je šéfkou mocného výboru pro kontrolu zpravodajských služeb. Tyto "služby" si dnes v USA dělají, co chtějí a teď to dokázaly skutkem. Podívejte se na slyšení ze senátního výboru.


Věc je skutečně vážná a pokud se prokáže, budou za ni padat hlavy a někdo z fízlů půjde sedět. CIA by totiž porušila Ústavu podobným způsobem, jako prezident Nixon v aféře Watergate. Jak známo boží a politické mlýny melou pomalu, ale někdy dost jistě. Senátní výbor pro kontrolu CIA měl na stole, tedy ve svých počítačích, dokumenty kolem 6.000 stran o tajném mučení a věznicích. Tento dárek zařídil světu pro obranu demokracie prezident Bush mladší. O tom jsme psali mnohokrát, naposledy v souvislosti se zapletením české vlády (Seznam tajných letů CIA přes Prahu? Jedním klikem!). Na citovaném slyšení senátu obvinila senátorka šéfy CIA, že jejich pilní hoši se tajně vloupali do její kanceláře a z inkriminovaného balíku vyšetřovaných dokumentů odstranili určité stránky. Vloupáním do budov senátu by CIA porušila přímo ústavu USA.

Mezi tímto výborem a CIA zuří boj jak v detektivce, která bude jistě natočena o této aféře. CIA už dávno začala odstraňovat důkazy o mučení a tajných věznicích a nyní skrze FBI začala likvidovat spisy a dokumenty. Šlo o čas, kdo se k těmto papírům a diskům dostane dřív, zda hoši z CIA nebo vyšetřovatelé senátního výboru. Zdá se, že boj je asi fifty-fifty. Zmizelo nejméně 900 stran klíčových dokumentů, které přímo obviňovaly dnes známé prominenty CIA. Například jméno právníka Roberta Eatingera se ve spisech vyskytuje asi 1600krát. Možná se jednou o něm bude psát jako o novodobém Mengelem za Bushovy éry. Vyšetřovatelé museli dokumenty téměř vyrvat s rukou FBI a CIA a uskladnit je přímo v senátních počítačích. Nyní se zdá, že CIA se odhodlala k poslednímu zoufalému kroku, aby dokumenty zničila. O aféře budeme dále informovat.