Spojené státy a jejich věrní spojenci v EU plus všechny mediální korporátky se vyznačují skutečnou věrností k pravdě. V momentu, kdy se pro ně situace vyvíjí jak pro Hitlera u Stalingradu, sáhnou k naprostým lžím, aby zdůvodnili svůj postoj. Začalo to Powelovými "trubičkami" v RB, pokračovalo válkou v Iráku. A nyní před každou ohlášenou sankcí Západu proti Rusku přijde nejprve nějaká mediální palba lží. V nedávném článku Devět minut anti-propagandy o Ukrajině psal náš kolega o způsobu, jak se to dělá. Není to nic nového. Stejně média překrucují zprávy i o Sýrii, například BBC a CNN, viz naše články na toto téma.

Takže první "akce" začala po sestřelení letadla, kdy Porošenko začal ofenzívu proti opolčencům a slíbil na minulý týden vojenskou přehlídku v Doněcku, která se tam skutečně konala, jenže s jeho zajatými vojáky. Těm ale předtím místní občané ukázali rozstřílené paneláky, školy a kostely. Mají smůlu, dokázaná vědomá střelba vojáků na civilní obyvatelstvo je zločin i podle mezinárodního práva. Protože NATO je tak mocná organizace, že má právo i na vlastní fakta, použila pro důkaz vstupu či střelby ruských vojsk na území Ukrajiny fotografií civilních agentur. To už o něčem svědčí. Když například Rusové udělali tiskovku k sestřelení letadla, zprávu přednášel ruský generál a snímky ukrajinských BUKů z míst, odkud rakety vyletěly, byly z ruských špionážních družic. Viz tiskovka generála Andreje Kartapolova. Takže Rusko jako stát se zaručilo, že informace na tiskovce byly předloženy jako zcela oficiální materiál, například pro jednání Rady Bezpečnosti OSN.

NATO jde na to, a nemůže se zdržovat s fakty, zvlášť když už nejde o přehlídku fašistů typu praporu Azov v dobytém Doněcku, ale když jde o přežití armády prozápadních oligarchů uzavřené v dvou kotlech. Rozstřílení toho minulého kotle proběhlo raketomety Grad ukořistěnými stejným způsobem jako si ISIL ukořistil americkou techniku v Iráku, totiž právem toho, který vyhrává válku. Zničení dvou praporů u Saur-Mogily dne 17. 08. 2014 trvalo přesně 40 vteřin, pak už šli opolčenci jen sbírat techniku. Z asi 2000 vojáků se údajně do Kyjeva vrátilo 83. To je cena za dobývání vlastní země. Nyní se děje totéž, ale v horším vydání. Opolčenci přešli do protiútoku, mají zformovanou armádu podle praporů a bohužel to s těmi raketomety a děly umí o něco lépe než násilím sehnaní vojáci oligarchů, kteří najednou zjistili, že nejsou na vojenském cvičení, jak jim v Kyjevě slibovali.

Takže k tomu lhaní, neb situace na frontě je vážná a vyžaduje opětovný zásah médií. Washington se spolehl na osvědčenou soukromou firmu, která mu dodává fotky pro podobné případy. Takže svět je nyní zaplaven těmito ukázkami.Na druhém obrázku vidíte zase "ruská" vozítka, jak někde jedou, tedy do Ukrajiny. Obě fotky pocházejí ze soukromé agentury, nikoliv z oficiálního arzenálu fotek NATO. Logo agentury vidíte na obrázku. Na to se pak NATO bude vymlouvat, až to praskne jako lež.A nyní k těm otázkám. Vůbec nebudeme řešit, zda fotky pravé jsou nebo ne, to prostě nevíme. Ani nevíme, zda ruská armáda s těžkou technikou (tím nemyslíme nějaké zajaté pohraničníky) skutečně hranice překročila, protože to také nevíme. Tedy, zatím to nevíme. Takže fotky mohou být i pravé, proč ne. Ale tady jsou otázky na slušná média.

  • Proč NATO používá jako důkazový materiál snímky privátní agentury, která může dělat, kolik podvodů za den chce a nikdo ji za to nemůže postihnout?
  • Proč NATO neudělá tiskovku na způsob Rusů k sestřelení letadla a nepoloží Rusům ohledně "invaze" stejně přesné otázky, jako oni položili Ukrajincům ohledně sestřelení letadla? Mimochodem, zatím na ně nedostali žádnou odpověď.
  • Proč média trvale používají zpráv ukrajinské vlády, která je jednou ze stran konfliktu a masakruje vlastní civilní obyvatelstvo? Taková "vláda" přece bude lhát, jako když tiskne.
  • Proč tedy média vedle oficiálních zpráv ukrajinského vojenského štábu nekomentují i pravidelné vojenské tiskovky opolčenců a vysílání jejich zpráv, které běží každý den na internetu?
  • Proč nejsou vyzváni k oficiálnímu prohlášení pozorovatelé OBSE, kteří celou dobu působí na hranicích s Ruskem? Nebo se NATO bojí, že řeknou, co už neoficiálně řekli, že totiž žádná ruská vojska hranice masivně nepřekročila?


Tady je v kostce vidět celý postup západní propagandy. Lži mají navodit paniku v obyvatelstvu a zrušit demokracii v zemích, kde už tak jako tak vládne jedno procento a banksteři. Zatím se tento postup daří a žerou to i nezávislá média typu Britských listů. Takže Goebbels by měl radost. Konečně se "demokratický" Západ za 50 let něco fašistického naučil.