Národ. Co si kdo pod tímto pojmem představuje, co by si představovat měl a naopak co spíše, či určitě ne?

Otázek kolem výkladu a správného pochopení slova národ je hodně. Jde o často používaný i zneužívaný termín, pod kterým se sjednocují společenství nebo naopak dochází k jejich diferenciaci a členění na menší "národnostní" skupiny. Co tvoří základ národa? Jsou nějaké podmínky a pravidla, která umožňují každému najít cestu k zodpovězení otázek - co mám dělat - jak mám žít - jak se mám chovat - abych byl členem národa? Musí se člověk do národa narodit nebo se může stát členem národa v dospělosti?


Na tyto a další otázky se pokusí hledat odpovědi hosté Debatního klubu.

Prvním je Antonín Baudyš, který sám sebe představuje takto: Podle vystudovaní filozof. Dříve řeholník, pak chvíli učitel němčiny. Posledních deset let astrolog. Učí se, co je to rodina. Kouká, co dělat se životem, aby jednou na něj mohl vzpomínat, jako na něco, co stálo za to.

Druhým hostem je Tomáš Koloc, družstevník jediného českého družstevního periodika, týdeníku Kulturní noviny a jeho redaktor, který se zároveň zabývá etnologií, a to nejen ve své druhé práci terénního pracovníka v sociální sféře.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!